Psikologum.Net

Eskişehir Psikoloji Merkezi 

Eskişehir Psikolog Psikologum.Net, alanında uzman ekibiyle misafirlerine; kendilerini rahat ve güvende hissettikleri, yargılanmadıkları ve en önemlisi anlaşılabildikleri bir ortam sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Kişilerin kendi iç dünyalarında yaşadıkları problemleri, çaresizlikleri, arada kalmışlık ve tükenmişlikleri çözebilmek adına sizlerle buluşmak istiyoruz. Bu amaçla önceliğimiz; bilimsel temele dayalı, psikoloji etik kurallarına bağlı, güler yüzlü, danışan odaklı bir yönetim politikasıdır.

Her birimizin anne karnında başlayan hayat yolculuğu bebeklik, çocukluk, gençlik, olgunluk ve yaşlılık sürecinde devam ediyor. En büyük arzumuz siz değerli danışanlarımızın hayat serüveninde tıkanıklıklarınızı çözebilmenize, ilişkilerinizi sağlıklı bir şekilde sürdüre bilmenize ya yaşam kalitenizi arttırabilmenize yardımcı olabilmektir.

Kurumumuzda bireysel danışmanlık, aile ve çift danışmanlığı, cinsel danışmanlık, çocuk ve ergen danışmanlığı, dil ve konuşma problemleri, kariyer danışmanlığı gibi alanlarda hizmet vermekteyiz.

Merkezimizde psikolojik danışma ve rehberlik hizmetlerimizde gönüllülük esas alınır. Uzmanlarımız yardım vermeye, danışanlarımızın da yardım almaya gönüllü olması hizmetin amacına ulaşması bakımından çok önemlidir. Bunun yanı sıra amacımıza hizmet ederken koşulsuz kabul ve saygı esas alınır, bireysel farklılıklara saygı önceliklerimizdendir. Danışanlarımızın inanç, değer ve kişisel özellikleri ne olursa olsun, bireyler arası farklara saygı temelinde psikolojik danışma ve rehberlik hizmeti sunulur.

Danışanlarla ilgili konu ve sorunlar içtenlikle ele alınır ve saydamlık ilkesine bağlı kalınarak ilgili konu üzerinde duygu ve düşüncelerin gerçekçi ve dürüst bir biçimde dile getirilmesine önem verilir. Merkezimizde çalışan uzmanlarımız, alanları ile ilgili gerekli tüm eğitim ve dereceleri almış, bilimsel, etik önceliklere önem veren, kendilerini geliştirmeyi sürdüren, mesleki gözetim ve dayanışma içinde etkinliklerini gerçekleştiren profesyonel kişilerdir.

Eğitimci Uzman Psikolog İlker KÜÇÜK Kimdir?

Danışmanlık sürecinin başarısının en önemli yönlerinden birinin danışan ile danışman ilişkisinin kalitesi olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle iyi uyum sağlayacağımızı görebilmeniz için bizimle ilgili biraz daha fazla bilgi edinmenizin faydalı olacağını düşünüyoruz.

Adana doğumlu olan Psikolog İlker KÜÇÜK; ilk, orta ve lise öğrenimini yine aynı şehirde tamamladı. Mersin Üniversitesi’nde başlayan lisans eğitimi sırasında okuduğu bir kitap, psikolog olma hayaliyle Dicle Üniversitesi’ne doğru yolculuğa çıkmasını sağladı. Psikoloji lisans eğitimini 2004 yılında tamamladıktan sonra, Adana’da çocuklara ve ailelere yönelik danışmanlık merkezinde başlayan meslek hayatı farklı kamu kurumu, özel sağlık kurumu, üniversite ve kurumsal merkezlerde devam etti.

Mesleki anlamda kendini geliştirmek ve lisansüstü eğitimini tamamlamak amacıyla 2010 yılından sonra Ankara’da çalışmalarını sürdürdü. Fatih- Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yüksek lisans uzmanlık çalışmasını ‘Kişiler Arası İletişimde Atılganlık ve Atılganlık Becerilerinin Geliştirilmesi’ konusunda tamamladı. Klinik Psikoloji alanında akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Yetişkin, çocuk ve ergenlere yönelik, psikolojik danışmanlık, aile ve çift danışmanlığı, zekâ, gelişim ve kişilik testleri uygulama ve değerlendirme, bireysel, grup ve kurumsal eğitimler, kişisel gelişim, öğrenci ve yaşam koçluğu gibi geniş bir yelpazede eğitimlere katılarak bu alanlarda deneyim kazandı.

Kamu ve özel sağlık hizmetleri sunan kurumlarda, psikolojik zorluklar yaşayan bireyler, çiftler, aileler ve gruplarla klinik çalışmalarda bulundu. Kurumsal şirket çalışanları ve yöneticilerine yönelik etkili iletişim becerileri, zaman yönetimi, öfke kontrolü, stresle baş etme yolları, mobbing uygulamaları, ekip çalışması, liderlik ve yönetim becerileri, işyerindeki psikolojik etkenler konularında eğitim, seminer ve konuşmalar yaptı. Meslek profesyonellerine yönelik danışmanlık becerilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasına yönelik eğitim ve süpervizyon çalışmalarını yürüttü.

Türk Psikologlar Derneği üyesi olan Psikolog İlker KÜÇÜK, çalışmalarına Ankara, İstanbul ve Eskişehir'de devam etmektedir.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Eskişehir Yetişkin Psikolojisi, Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Pedagoji, İlişki - Evlilik ve Aile Danışmanlığı konularında daha fazla bilgi almak ve sizlere nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için bizlere ulaşabilirsiniz.